História klubu

1998 – január
Štefan Petrovič a Marián Vrábeľ sa rozhodnú oživiť ženský basketbal a založia basketbalový klub. Oslovia bývalé hráčky TJ Partizán (zánik TJ v r. 1991). Vzniká družstvo žien a trénerkou sa stáva Mgr. Alena Dzúrová a asistentkou Katarína Wneková. Prvý tréning je v telocvični GLS.

1998 – 10.2. (utorok)
P. Petrrovič oslovuje p.Mojdisa (predseda OKC ZMnS v Bardejove) aby im pomohol pri etablovaní klubu.

1998 - 15.2. (nedeľa)
V kancelárii OKC ZMnS sa uskutočnila 1. ustanovujúca schôdza a tento termín je oficiálnym dátumom založenia klubu. Prezidentom klubu sa stal Ladislav Mojdis, viceprezidentom Marián Vrábeľ a generálnym manažérom Štefan Petrovič. Prijal sa oficiálny názov klubu BBK ZMnS Bardejov.

1998 – február - máj
Družstvo trénuje v telocvični GLS vďaka podpore riaditeľky školy Marty Reviľákovej. Do klubu prichádzajú ďalšie hráčky.

1998 – jún, august
Družstvo žien odohrá dva prípravné zápasy, oba prehralo.

1998 – september
Družstvo žien sa prihlásilo do 3.ligy žien (VSRM). Družstvo začína s tréningami v ŠH Mier.

1998 – október
Klub organizuje pre žiačky 6-7 ročníka vyber do prípravky. Prihlásilo sa viac ako 50 dievčat. Dievčatá trénujú v telocvični ZŠ pod Vinbargom. Trénerkami postupne sú Martina Udičová, Dana Oravcová, Jana Moravcová.

1998/1999
Družstvo žien vyhralo III. ligu žien a prehralo len posledný zápas s družstvom SNV.

1999 – 2.máj
Družstvo žien sa zúčastnilo turnaja ORO Cup v Sabinove a skončilo posledné.

1999 – september
Družstvo žien sa prihlásilo do 2.ligy-východ (celoslovenská súťaž) – súčasná 1.liga-východ. Družstvo začína s tréningami v ŠH Mier. Družstvo mladších dievčat bolo prihlásené do ligy VSRM v kategórii starších žiačok. Mesto zahájilo rokovania s vedením klubu CBK Cassovia Košice o vytvorení klubu CBK Cassovia Bardejov.

1999 – október
Po ukončení ŠŠS v ZŠ Pod Papierňou sa prípravka presunula do CVČ, kde trénerskou dvojicou bola p. J.Sidimák a M.Onuščáková.

1999 - december
Družstvu žien sa vedie na nováčika pomerne dobre, doteraz vyhralo 50% zápasov. Negatívny zlom v klube nastáva, keď po schválení mesta o vzniku klubu CBK Cassovia Makos Bardejov do mesta prichádza košické družstvo CBK Cassovia Košice. Neštandardne vytláča domáci klub zo záujmu miestnych orgánov. Začína trénovať v časoch domáceho družstva žien. Družstvo žien, keďže nebolo vypočuté rozhodlo sa na protest nezáujmu orgánov ukončiť činnosť. Súťaž dohráva družstvo starších žiačok (vo svojej súťaži končí posledné bez víťazstva), ktoré len v tom roku začalo hrať. Je logické, že prehráva zápasy vysoko a družstvo žien z ligy vypadáva.

2000 – máj
Klub CBK Cassovia Makos Bardejov sa snaží v meste o vytvorenie vlastného mládežníckeho klubu rozpadom existujúceho klubu BBK ZMnS Bardejov, pretože jednou z podmienok mesta je rozvoj mládežníckeho basketbalu v meste. Odchod trénerov ku konkurencii znamená rozdeleniu klubu.

2000 – september
V sezóne 2000/2001 klub BBK ZMnS prihlásil do súťaže už len družstvo kadetiek - tréner L.Mojdis. Nový subjekt do začatia sezóny stále nebol registrovaný.

2000 – 23. október
Klub CBK Cassovia Makos Bardejov registruje nový basketbalový subjekt BKM Bardejov (basketbalový klub mládeže), ktorý je pokračovateľom BBK ZMnS.

2000 – 30. október
Klub CBK Cassovia Makos Bardejov oslovuje L. Mojdisa aby sa ujal riadením nového vytvoreného mládežníckeho klubu BKM Bardejov. Do súťaže pod značkou BKM Bardejov sa prihlasuje družstvo mladších žiačok – tréner M. Onuščáková a mladšie mini vedie trenérska dvojica D.Chavko a J.Sidimák. Prípravku na ZŠ Vinbarg viedla A. Dzúrová a D. Fellegiová .

2001 – 13. január
Tréner D. Chavko zmaril šancu družstva mladšie mini na najlepšie umiestnenie družstva v novodobej histórii bardejovského basketbalu, keď niekoľkokrát nenastúpil z družstvom na zápasy a po 3. kontumáciách bol vyradený z postupu na M-SR, ktoré vyhralo družstvo Abovie Košice, jediný poraziteľ Bardejovčaniek v skupine. Dá sa predpokladať, že Bardejovčanky ak by postúpili získali by na M-SR 2.miesto.

2001/2002
Po vydarenej predchádzajúcej sezóne kadetského družstva už ako družstvo juniorské odohralo 2.juniorskú ligu (celoslovenskú) s 2 víťazstvami. Do súťaže VS RM je prihlásené družstvo mladšie žiačky

2002/2003

2003/2004
Ženy

2004/2005
Ženy, mladšie žiačky, kadetky hrali mimo súťaže len turnaje

2005/2006
Po prvýkrát klub prihlásil aj družstvo žiakov.
Ženy, mladšie žiačky, kadetky hrali mimo súťaže len turnaje

2006/2007
Klub do súťaží prihlásil 5 družstiev a to družstvo žien, po prvýkrát družstvo mužov, staršie žiačky, starších žiakov a mladšie žiačky. Ženy po prvej časti boli na prvom mieste a len zranenia a choroby v odvete ich vyradili z účasti bojovať o čelo. Nakoniec ženám patrilo 5.miesto. Prvých 6 družstiev však postúpilo do reformovanej 1. ligy.

2007/2008
Historickosť tejto sezóny je daná účasťou 6 družstiev v súťažiach rôznych vekových kategórií. Z toho účasťou 3 družstiev v súťaži dospelých. ženy „A“ -1.liga, ženy „B“ liga VSRM (2.liga - regionálna) a muži – liga VSRM (2.liga - regionálna). V oboch ženských ligách Bardejovčanky patrili medzi najmladšie družstvá. „A“ družstvo tvorili juniorky, kadetky a staršie žiačky, „B“ družstvo tvorili kadetky a staršie žiačky. Ďalšie družstva v súťaži boli kadeti, žiačky a staršie mini - dievčatá. Za najúspešnejšie družstvo možno považovať družstvo kadetiek a družstvo staršie mini. Družstvo žien po úvodnom víťazstve, kde došlo k zraneniu najlepšej hráčky a kvôli veľkej a pretrvávajúcej maródke nedosiahlo ďalšie úspechy, no záver sezóny ukázal, že zvyšujúca sa strelecká potencia dáva šancu v budúcom roku na lepšie umiestnenie ako v tomto. Klub v tejto sezóne bol pomerne úspešný, keď hráčky klubu roč.1995 získali na M-SR SAŠŠ 2.miesto. Daniela Dzúrová (r.n. 1996) obsadila s družstvom Cassovia Košice dva tituly M-SR v kategóriach mladšie žiačky roč.1995 a staršie mini roč.1996. Mariana Draganovská (r.n. 1993) už ako hráčka Viktória Košice získala titul M-SR v kategórii kadetky roč.1991-1992 a je slovenskov reprezentantkov družstiev 1993 a 1992.

2008/2009

2009/2010

2010/2011